KYOCERA AVX 12063C225K4Z2A
Part No.:
12063C225K4Z2A
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Shipping
12063C225K4Z2A Information
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)