12001-STAR-E17.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 12001-STAR-E17 |
| Manufacturer | CoreLED Systems, LLC |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| CCT (K) | - |
| Wavelength | - |
| Configuration | Starboard |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | - |
| Current - Test | - |
| Temperature - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Viewing Angle | 19.5° |
| Features | - |
| Size / Dimension | 20.00mm Dia |
| Height | 5.85mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 11.60mm L x 6.87mm W |
| Lens Type | Domed |
The following parts include "12001-STAR-E17" in Silicon Labs 12001-STAR-E17.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.