E-T-A 1140-G151-P7M1-018807-0.15A
Part No.:
1140-G151-P7M1-018807-0.15A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM .15A
Shipping
1140-G151-P7M1-018807-0.15A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
1140
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
150mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V