10V00101102X0.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 10V00101102X0 |
| Manufacturer | Nexcom |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | Box PC |
| Core Processor | Intel® Atom™ E3825 1.33GHz, 2 Core |
| Storage | Supports SATA, mSATA |
| Memory | DDR3L SODIMM (4GB Installed) |
| Display Type | No Display |
| Expansion Type | mini PCIe |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 9 ~ 36VDC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Operating System | Supports Windows 7/8/10, Linux |
| Approval Agency | CE, FCC |
The following parts include "10V00101102X0" in Silicon Labs 10V00101102X0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.