Delevan 1025R-92H
Part No.:
1025R-92H
Description:
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
Shipping
1025R-92H Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
28 mA
DC Resistance (DCR):
72Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)