Delevan 1025R-78H
Part No.:
1025R-78H
Description:
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM TH
Shipping
1025R-78H Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
47 mA
DC Resistance (DCR):
25Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)