KYOCERA AVX 100B180JTN500XT1K
Part No.:
100B180JTN500XT1K
Description:
CAP CER 18PF 500V P90 1111
Shipping
100B180JTN500XT1K Information
Series:
Porcelain Superchip® ATC 100B
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)