Delevan 1008R-822H
Part No.:
1008R-822H
Description:
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16OHM SM
Shipping
1008R-822H Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
264 mA
DC Resistance (DCR):
2.16Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)