Delevan 1008R-471H
Part No.:
1008R-471H
Description:
FIXED IND 470NH 846MA 210MOHM SM
Shipping
1008R-471H Information
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
846 mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
215MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)