Delevan 1008R-392H
Part No.:
1008R-392H
Description:
FIXED IND 3.9UH 354MA 1.2OHM SMD
Shipping
1008R-392H Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
354 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
57MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)