Delevan 1008R-223H
Part No.:
1008R-223H
Description:
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD
Shipping
1008R-223H Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
158 mA
DC Resistance (DCR):
6Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)