Delevan 1008R-182H
Part No.:
1008R-182H
Description:
FIXED IND 1.8UH 457MA 720MOHM SM
Shipping
1008R-182H Information
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
457 mA
DC Resistance (DCR):
720mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
76MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)