Delevan 1008-821H
Part No.:
1008-821H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
FIXED IND 820NH 708MA 300MOHM SM
Shipping
1008-821H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1008
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
708 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
140MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)