Delevan 1008-271H
Part No.:
1008-271H
Description:
FIXED IND 270NH 1A 150 MOHM SMD
Shipping
1008-271H Information
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
375MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)