Delevan 1008-183H
Part No.:
1008-183H
Description:
FIXED IND 18UH 173MA 5 OHM SMD
Shipping
1008-183H Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
173 mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
19MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)