Delevan 1008-121H
Part No.:
1008-121H
Description:
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM
Shipping
1008-121H Information
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.225 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
750MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)