Delevan 0925R-823J
Part No.:
0925R-823J
Description:
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM TH
Shipping
0925R-823J Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
59 mA
Current - Saturation (Isat):
59mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)