Delevan 0925R-564J
Part No.:
0925R-564J
Description:
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM TH
Shipping
0925R-564J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
40 mA
Current - Saturation (Isat):
12mA
DC Resistance (DCR):
28Ohm Max
Q @ Freq:
36 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)