Delevan 0925R-563J
Part No.:
0925R-563J
Description:
FIXED IND 56UH 64MA 11 OHM TH
Shipping
0925R-563J Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
64 mA
Current - Saturation (Isat):
64mA
DC Resistance (DCR):
11Ohm Max
Q @ Freq:
44 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)