Delevan 0925R-474J
Part No.:
0925R-474J
Description:
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM TH
Shipping
0925R-474J Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
43 mA
Current - Saturation (Isat):
13mA
DC Resistance (DCR):
24Ohm Max
Q @ Freq:
36 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)