Delevan 0925R-473J
Part No.:
0925R-473J
Description:
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM TH
Shipping
0925R-473J Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
69 mA
Current - Saturation (Isat):
69mA
DC Resistance (DCR):
9.3Ohm Max
Q @ Freq:
44 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)