Delevan 0925R-394J
Part No.:
0925R-394J
Description:
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH
Shipping
0925R-394J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
46 mA
Current - Saturation (Isat):
14mA
DC Resistance (DCR):
21Ohm Max
Q @ Freq:
38 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)