Delevan 0925R-334J
Part No.:
0925R-334J
Description:
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM TH
Shipping
0925R-334J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
53 mA
Current - Saturation (Isat):
16mA
DC Resistance (DCR):
16Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)