Delevan 0925R-274J
Part No.:
0925R-274J
Description:
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM TH
Shipping
0925R-274J Information
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
61 mA
Current - Saturation (Isat):
18mA
DC Resistance (DCR):
12Ohm Max
Q @ Freq:
37 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)