Delevan 0925R-224J
Part No.:
0925R-224J
Description:
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM TH
Shipping
0925R-224J Information
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
64 mA
Current - Saturation (Isat):
20mA
DC Resistance (DCR):
11Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)