Delevan 0925R-124J
Part No.:
0925R-124J
Description:
FIXED IND 120UH 88MA 5.8 OHM TH
Shipping
0925R-124J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
88 mA
Current - Saturation (Isat):
27mA
DC Resistance (DCR):
5.8Ohm Max
Q @ Freq:
31 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)