Delevan 0925R-104J
Part No.:
0925R-104J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
Shipping
0925R-104J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
0925R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
51 mA
Current - Saturation (Isat):
51mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
16.8Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)