Delevan 0925-683H
Part No.:
0925-683H
Description:
FIXED IND 68UH 61MA 12 OHM TH
Shipping
0925-683H Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
61 mA
Current - Saturation (Isat):
61mA
DC Resistance (DCR):
12Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)