Delevan 0925-682H
Part No.:
0925-682H
Description:
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM TH
Shipping
0925-682H Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
118 mA
Current - Saturation (Isat):
118mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)