Delevan 0925-562H
Part No.:
0925-562H
Description:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
Shipping
0925-562H Information
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
124 mA
Current - Saturation (Isat):
124mA
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Q @ Freq:
54 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)