Delevan 0925-472H
Part No.:
0925-472H
Description:
FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM TH
Shipping
0925-472H Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
136 mA
Current - Saturation (Isat):
136mA
DC Resistance (DCR):
2.4Ohm Max
Q @ Freq:
53 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)