Delevan 0925-471H
Part No.:
0925-471H
Description:
FIXED IND 470NH 460MA 210MOHM TH
Shipping
0925-471H Information
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
460mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Q @ Freq:
41 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)