Delevan 0925-392H
Part No.:
0925-392H
Description:
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM TH
Shipping
0925-392H Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
173 mA
Current - Saturation (Isat):
173mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
75MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)