09140122732.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 09140122732 |
| Manufacturer | HARTING |
| Series | Han® DD |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Module |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 12 |
| Size | - |
| Termination Style | Push In with Lock |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Contact Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
The following parts include "09140122732" in Silicon Labs 09140122732.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.