09140083101.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 09140083101 |
| Manufacturer | HARTING |
| Series | Han® EE |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 8 |
| Size | - |
| Termination Style | Crimp |
| Voltage Rating | 400V |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Contact Type | Han® |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
The following parts include "09140083101" in Silicon Labs 09140083101.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.