09120052633.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 09120052633 |
| Manufacturer | HARTING |
| Series | Han® Q |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Insert |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 5 |
| Size | 3A |
| Termination Style | Push In with Lock |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Contact Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
The following parts include "09120052633" in Silicon Labs 09120052633.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.