09140022701.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 09140022701 |
| Manufacturer | HARTING |
| Series | Han-Modular® |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Module |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 2 |
| Size | - |
| Termination Style | Screw |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 40A |
| Contact Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
The following parts include "09140022701" in Silicon Labs 09140022701.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.