Delevan 0819R-68F
Part No.:
0819R-68F
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 68UH 64MA 11.5 OHM TH
Shipping
0819R-68F Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
0819R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
64 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
11.5Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)