Walsin Technology Corporation 0603N152J500CT
Part No.:
0603N152J500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Description:
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
0603N152J500CT Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)