Walsin Technology Corporation 0402N100J250CT
Part No.:
0402N100J250CT
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0402
Shipping
0402N100J250CT Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)