KYOCERA AVX 04023C103KAJ2A
Part No.:
04023C103KAJ2A
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Shipping
04023C103KAJ2A Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)