Walsin Technology Corporation 0201N1R0B500CT
Part No.:
0201N1R0B500CT
Description:
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0201
Shipping
0201N1R0B500CT Information
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)