Samtec Inc. ZW-50-20-T-S-630-197
Part No.:
ZW-50-20-T-S-630-197
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-20-T-S-630-197 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.197" (5.004mm)