Samtec Inc. ZW-50-20-T-S-620-375
Part No.:
ZW-50-20-T-S-620-375
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-20-T-S-620-375 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.375" (9.525mm)