Samtec Inc. ZW-50-19-T-S-975-115
Part No.:
ZW-50-19-T-S-975-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-19-T-S-975-115 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.975" (24.765mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)