Samtec Inc. ZW-50-19-T-S-950-120
Part No.:
ZW-50-19-T-S-950-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-19-T-S-950-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.950" (24.130mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)