Samtec Inc. ZW-50-19-T-S-915-150
Part No.:
ZW-50-19-T-S-915-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-19-T-S-915-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)