Samtec Inc. ZW-50-19-T-S-870-230
Part No.:
ZW-50-19-T-S-870-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-19-T-S-870-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.870" (22.098mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)