Samtec Inc. ZW-50-17-T-S-331-126
Part No.:
ZW-50-17-T-S-331-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-17-T-S-331-126 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.023" (0.584mm)
Length - Stack Height:
0.331" (8.407mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)