Samtec Inc. ZW-50-15-T-S-355-135
Part No.:
ZW-50-15-T-S-355-135
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-50-15-T-S-355-135 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)